Krwawienie dziąseł i jego przyczyny

Krwawiące dziąsła są dość często spotykanym problemem. Jak zwykle rano bierzesz do ręki szczoteczkę do zębów i zaczynasz szorować nią różne zakamarki buzi, by po wyciągnięciu jej z ust dostrzec na włoskach sporą ilość krwi. Pierwsza reakcja – przerażenie. Druga – to pewnie objaw krwawienia dziąseł. Mimo iż przypadłość jest często spotykana i każdy o niej słyszał, nie należy jej bagatelizować, ani tym bardziej udawać, że jej nie ma. Krwawiące dziąsła wymagają leczenia. Jak więc powinieneś się nimi zająć i co w ogóle mogło wpłynąć na rozwój tego schorzenia?

Wielu osobom wydaje się, że ten objaw jest winą używania zbyt twardych szczoteczek do zębów. W końcu sztywne i grube włosie może za mocno szorować po twoich dziąsłach i zębach. Jeżeli do tego wiesz, że masz problemy z nadwrażliwością, od razu zakładasz, że zmiana szczoteczki przyniesie natychmiastową ulgę. A tak zwykle nie jest. Mimo wszystko i tak nie powinieneś używać zbyt twardych szczoteczek, bo one nie działają dobrze na zdrowie zębów. Wybieraj raczej te miękkie lub przynajmniej półtwarde. Nimi na pewno nie zrobisz sobie żadnej krzywdy.

Zamiast szukać w Internecie skutecznego rozwiązania dla swojego problemu, postąpisz znacznie rozsądniej, gdy od razu umówisz się na wizytę do dentysty. Twój dentysta na pewno błyskawicznie zdiagnozuje schorzenie. Dokładnie przyjrzy się twoim dziąsłom i już po paru minutach stwierdzi, dlaczego tak naprawdę one krwawią. Lepiej więc nie bawić się w samodzielne diagnozowanie chorób, by przypadkiem nie wykryć u siebie raka. Aby się uspokoić, zajrzyj po prostu do profesjonalnego gabinetu. Tam na pewno o ciebie zadbają.

A skoro doszło już u ciebie do nieprzyjemnego krwawienia dziąseł, może to być znak, że zbagatelizowałeś sobie pewne sprawy. Przyznaj szczerze sam przed sobą, kiedy ostatnio byłeś u dentysty. Jeżeli nawet tego nie pamiętasz, prawdopodobnie odwiedziłeś go jakiś rok czy dwa lata temu. A koniecznie musisz odbywać wizyty kontrolne przynajmniej raz na sześć miesięcy.